Більшість громадян вважають свій голос важливим на виборах

27.03.2019

Більшість громадян України стверджують, що їхній голос дуже або скоріше важливий на цих президентських виборах – відповідної думки дотримуються 66% респондентів. Натомість трохи більше чверті опитаних вважають свій голос неважливим.

Про те, що їхній голос важливий, частіше говорять жителі Заходу, Сходу та Центру, натомість респонденти з Донбасу та Півдня мають більшу частку тих, хто вважає свій голос скоріше або взагалі неважливим на цих виборах – відповідно 39% та 34%.

Близько 6% опитаних заявили про свою готовність голосувати за «гречку» або інші види винагороди, включаючи грошову. В той же час, абсолютна більшість заявляє про своє категоричне неприйняття цього. Настрої у різних регіонах України щодо цього питання загалом співпадають.

Шість відсотків опитаних заявили, що їм особисто вже пропонували продати свій голос. Частіше про такі пропозиції згадували жителі південних областей.

Порівняна більшість громадян вважає, що без порушень день голосування у першому турі не мине. Разом із тим, на їхню думку, це особливо не вплине на результат голосування. Більше чверті населення висловлюють припущення, що порушення будуть масовими і менше двадцяти відсотків сподіваються на спокійне голосування.

У тому, що порушення будуть масовими, більше впевнені на Донбасі та на Півдні країни.

Опитування проведено у всіх областях України, крім території АР Крим і тимчасово неконтрольованих районів Донецької та Луганської областей. Кількість населених пунктів, які були включені у дослідження та в яких було проведено опитування, складає 167 (з них 70 сіл).

Загальна репрезентативна похибка вибіркової сукупності складає 2,36%
Метод опитування: формалізоване інтерв’ю face-to-face.
Строки поля: 16-24 березня 2019 року.