Майже кожен третій житель Донбасу має родичів на непідконтрольних територіях

25.03.2019

Інститутом соціальних та медіа досліджень була проведена перша хвиля моніторингу настроїв жителів підконтрольних районів Донецької та Луганської областей.

29% респондентів відповіли, що мають родичів на тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей.  Ще 28% відповіли, що мають там близьких друзів. Сукупна кількість тих респондентів, хто стверджує, що в них залишилися на непідконтрольних територіях або родичі, або близькі друзі, сягає половини опитаних.

Абсолютна більшість тих, хто має на непідконтрольних територіях родичів та/або друзів, заявляють, що підтримують з ними зв’язок – 80% та 77% відповідно. Основними засобами зв’язку є мобільний телефон (66% та 54%), месенджери (24% та 31%), Скайп (по 21%), соціальні мережі (15% та 21%), електронна пошта (5% та 6%).

Більше половини тих, хто має родичів на непідконтрольних територіях Донбасу, заявляє, що спілкуються з ними доволі часто – принаймні раз на тиждень. Більшість опитаних (65%) стверджує, що під час цього спілкування, точки зору їх та родичів з непідконтрольних територій майже завжди або практично кожного разу співпадають. Про неспівпадіння поглядів говорять лише 6% опитаних.

Про інтенсивність контактів між жителями Донбасу по обидва боки лінії розмежування також говорить і кількість особистих поїздок через неї. Майже кожен десятий опитаний їздить особисто до своїх родичів або знайомих через лінію розмежування. Крім того, кожен п‘ятий відповів, що до них у гості їздять їхні родичі та друзі з тимчасово непідконтрольних територій.

Всього було опитано 809 респондентів на контрольованих територіях Донецької та Луганської областей, які безпосередньо є прилеглими до лінії зіткнення, включаючи так звані «сірі зони». Вибірка багатоступенева, з квотним відбором на останньому етапі.  Строки польових робіт: 1 – 14 грудня 2018 року.