У РФ почали діяти правила для месенджерів, що виключають анонімність

05.05.2019

Месенджери зобов'язали перевіряти дані про реєстрацію номера телефону користувача у мобільного оператора.

5 травня в Росії набули чинності нові правила ідентифікації в месенджерах за номером телефону. Документ про нові правила ідентифікації користувачів месенджерів в кінці 2018 року підписав глава уряду РФ Дмитро Медведєв, повідомляє Корреспондент з посиланням на ТАСС.

Тепер месенджери повинні перевіряти інформацію про реєстрацію номера телефону користувача у мобільного оператора. Той, в свою чергу, протягом 20 хвилин зобов'язаний надати запитувану інформацію. Якщо оператор не встиг відповісти або номера телефону не виявилося в базі даних, то ідентифікація не буде вважатися пройденою.

Користувач зможе пройти ідентифікацію повторно, якщо змінить інформацію про себе або використовує інший номер.

Користувачам, які не пройшли перевірку, месенджер зобов'язаний заборонити відправку повідомлень. Стільниковий оператор в свою чергу повинен вносити в свою базу даних як інформацію про те, яким додатком користується абонент, а також унікальний код ідентифікації.

Всі опитані ТАСС напередодні набуття чинності постанови уряду мобільні оператори (Білайн, МТС, Мегафон і Tele2) заявили, що готові до виконання нових вимог.

Представники Facebook Messenger, Whats App, Instagram і Viber ситуацію поки не коментують.