Верховна Рада прийняла мовний закон

25.04.2019

Верховна Рада на засіданні в четвер, 25 квітня, 278 голосами прийняла законопроекту №5670-д Про забезпечення функціонування української мови як державної.

На ранковому засіданні нардепи розглянули останні 17 із 2085 поправок повідомляє Корреспондент.

Документом пропонується, зокрема, створити Національну комісію зі стандартів державної мови і ввести посаду уповноваженого із захисту державної мови.
За документом, знання державної мови - обов'язкова умова для отримання іноземцями паспорта громадянина України.
Також держава зобов'язана забезпечити громадянам можливості для опанування української мови.
Закон, зокрема, регулюватиме застосування української мови як мови громадянства України, а також її застосування в діяльності органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в Україні, державних і комунальних підприємств, установ і організацій, інших суб'єктів господарювання державної і комунальної форм власності.
Також передбачається застосування української мови в публічних сферах:
  • в освіті і науці;
  • у сфері культури, на телебаченні й у радіомовленні, у друкованих засобах масової інформації, у книговиданні і книгорозповсюдженні;
  • у сфері електронних інформаційних систем;
  • у сфері обслуговування споживачів;
  • у сфері спорту, телекомунікацій і поштового зв'язку, юридичних послуг, охорони здоров'я, транспорту;
  • при позначенні топонімів, у рекламі, при виготовленні вивісок і табличок;
  • у діяльності громадських об'єднань, політичних партій, суб'єктів господарювання приватної форми власності при наданні інформації про їх товари і послуги.
Також пропонується впровадити повсюдне вжиття державної мови в називаннях і назвах, визначити стандарти державної мови і впорядкувати захист державної мови.